top of page
  • תמונת הסופר/תyaelkalba

"החופשה"- עובדות כיפיות שלא ידעתן על סרט ה- Feel Good האולטימטיבי

עודכן: 28 בדצמ׳ 2021אני לא רוצה להישמע דרמטית, אבל הסרט "החופשה" של ננסי מאיירס פגש אותי במקום מאוד נמוך בחיים. הייתי בת 22, בדיוק נפרדתי מבחור שהייתי מאורסת אליו, עברתי מירושלים לתל אביב והייתי די זרוקה ב"דירה" מעופשת בפלורנטין. "דירה" שהייתה פעם חנות. גרתי בחנות. לא ידעתי לאן אני באה ומאיפה אני הולכת. היה לי מחשב וספה שמצאתי ברחוב. וזהו בערך. באחת מהפיצוציות בפלורנטין מכרו דיסקים כאלו, דיוידי של סרטים. באופן לא חוקי בעליל לדעתי. אחד מהם היה הסרט "החופשה". על העטיפה ראיתי את קייט וינסלט, שחקנית שתמיד גורמת לי לאושר, בטח מאחר וזה היה רק כמה שנים אחרי יציאת הסרט "שמש נצחית בראש צלול" שמאוד אהבתי. היו שם גם ג'ק בלאק, ואני מכורה לסרט "בית ספר לרוק". וג'וד לאו אף פעם לא מזיק. וקמרון דיאז חביבה. מה נשאר לי להפסיד? קניתי את הדיוידי, ובמשך חודשים הסרט הזה, שכולו חגיגה של מה שטוב בחיים, של תקווה, ושם בתי קוטג' קטנים וציוריים באנגליה - היה אחד מנקודות האור היחידות בחיי. והסרט הזה הוא ממש לא נקודת אור רק למי שנמצא במקום ממש נמוך, הוא פשוט סרט Feel Good מושלם. הוא סרט כריסטמס, אבל הוא הרבה מעבר לזה. יש בו הכל, הוא מספיק ציורי כדי שיעביר אותך לעולם מקביל וכיפי ומספיק מעורר הזדהות שתוכל למצוא את עצמך בו. ובואו נודה בזה , לא כותבים על זה מספיק, אבל החופשה הוא פאקינג סרט קאלט. הוא בשבילנו הנשים מה שמועדון קרב הסרוח בשביל גברים, ואתן יודעות את זה!

אגב, החלפת הבתים של שתי הדמויות המרכזיות בסרט הפכה לאחרונה לטרנד בטיק טוק, מה שרק מראה עד כמה הסרט הזה חווה פופולריות מחודשת (הוא נמצא בנטפליקס, אגב), או שבעצם, הוא אף פעם לא עזב אותנו. בכל אופן, החלטתי לחלוק אתכן כמה עובדות כיפיות על הסרט הנהדר הזה ולהפציר בכן להתחיל בכיף את שנת 2022, עם צפייה בסרט הכל כך ציורי ומוגזם הזה!


קייט ווינסלט ורופוס סואל שמשחק את ג'ספר הארור – היו בזוגיות בחיים האמתיים! הם יצאו במשך 3 חודשים מתישהו באמצע שנות ה-90. עכשיו תצפו שוב בסרט, וואי וואי.


כשארת'ור ואיריס מדברים על זה שקארי גרנט הוא גם מסורי כמו איריס – הם טועים. קארי גרנט הוא בכלל מבריסטול. עם זאת, השלג שאתם רואים בסרט בסורי הוא אמיתי. הצוות הכין מכונות שלג מראש, אבל לא היה בהן צורך כי ירד שלג.


אחד הדברים המסעירים בסרט הוא כמובן רוז- היל קוטג', הבית המתוק של איריס בסורי. לצערנו, לא מדובר בבית אמיתי, ההפקה בנתה אותו באמצע שדה במשך שבועיים ואחר כך הוא פורק. הבי של אמנדה לעומת זאת הוא בית אמיתי וקיים בקליפורניה.
כידוע, קייט וינסלט משחקת את אחותו של ג'וד לאו בסרט ושמה איריס. במציאות ללאו יש בת בשם איריס והצוות של הסרט החליט לקרוא לדמות של וינסלט על שמה!


מסתבר שננסי מאיירס יוצרת הסרט חובבת את "בית הספר לרוק" לא פחות ממני. בראיון היא סיפרה שהיא חשבה שג'ק בלאק יתאים לדמות אחרי שהיא ראתה אותו בסרט "בית ספר לרוק". הוא גם היה הראשון שמאיירס רצתה וליהקה. רק אחר כך היא חשבה גם על לאו, וינסלט ודיאז. בלאק לא רצה להשתתף בסרט כי הוא לא רצה לעשות קומדיה רומנטית, אבל אחרי שמאיירס אמרה לו שוינסלט משתתפת- הוא הסכים.


ואגב, היא לקחה ממנו את השורה בסרט על ה- Boob Graze"". מסתבר שהוא אמר לה את זה במציאות אחרי שהוא בטעות נתקל לה בציצים ומיד התנצל והיא הכניסה את זה לתסריט מיד ביום למחרת.


הסרט הפך את אתרי החלפת הבתים לפופולריים בחודשם שאחרי יציאתו ברמה כזאת שהמשטרה באנגליה נאלצה להוציא אזהרה נגד החלפות בתים עם זרים בטענה שזה מסוכן. אגב, הטרנד הזה חזר בחודשים האחרונים בטיקטוק, אתן חייבות לקרוא כאן.


ננסי מאיירס הכירה את לינדזי לוהן כי היא ביימה אותה באבא מתארס. היא בקשה ממנה להשתתף בטריילר שמופיע בסרט. וכמובן שלינדזי מיד הסכימה. לוהן הכירה את ג'יימס פרנקו והיא זו שהביאה אותו להשתתף.


אתר החלפת הבתים שאמנדה ואיריס השתמשו בו בסרט – הוא אתר אמיתי! וואו, ממרחק הזמן זה נראה כמו אתר שמישהו הכין בקובץ וורד.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

7 Kommentare


אחד הסרטים המתוקים והמנחמים שיש. ראיתי אותו מעל 5 פעמים ועדיין חוזרת לצפות. תודה שהזכרת אותו ….. בהשראתך הולכת לראות אותו שוב ❤️

Gefällt mir

כמה אני אוהבת את הסרט הזה!! יש בו אהבת אדם שעושה לי חם בלב. מערכת היחסים של איריס וארתור פשוט נפלאה. והכימיה בין קייט לג'ק - תנו לי עוד!!

Gefällt mir

Heli Lev
Heli Lev
28. Dez. 2021

חולה על הסרט הזה. הוא יצא אחרי פרידה כואבת שלי מסוג של ג׳ספר… איך הזדהתי עם אייריס והמונולוג שלה. נראה לי שגם שיתפתי את המונולוג הזה בפייסבוק הבתולי דאז… איזו תקופה…

Gefällt mir

יפ, צפיתי בסרט שוב ושוב בדירה קטנה בחולון, חולמת על לונדון..

Gefällt mir

מושלם ❤

Gefällt mir
bottom of page